ניכיון צ'קים

  • בעל עסק - מקבל צ'קים דחויים מלקוחות?
  • יש לך בעיה בתזרים המזומנים? מסגרת האשראי לא מספיקה?
  • זקוק לכסף באופן מיידי?

כיום בעלי עסק רבים פונים לאפיק של ניכיון צ'קים בבנקים או בגופים חוץ בנקאיים שונים. גם אתה יכול לבצע ניכיון של צ'קים דחויים ולקבל את הכסף באופן מיידי וישירות לחשבון -  מבלי לחכות למועד הפירעון .
פריסת התשלומים שתקבל אצלנו נוחה מאוד ותאפשר לך לעמוד בתשלומים בקלות.

ניכיון צ'קים – במה מדובר?

ניכיון צ'ק משמעו מכירה של שיק דחוי לבנק או לגוף אחר לפני מועד הפירעון שלו תמורת אחוז קטן מערכו הנקוב של הצ'ק (1%-3%).

ניקח לדוגמה בעל עסק שקיבל מאחד הלקוחות שלו בחודש ינואר שיק על סך 1,000 ש"ח שמועד פירעונו רק בחודש דצמבר. לכאורה ניתן לחשוב שהאפשרות היחידה הניצבת בפניו היא לחכות עד חודש דצמבר ולפרוע את השיק על מלוא ערכו – 1,000 ש"ח. אולם, כבר בחודש ינואר בעל העסק יכול להעביר את השיק לבנק או לגוף חוץ בנקאי ולקבל חלק מהערך שלו או אף את כולו, בתמורה לתשלום עמלה וריבית.


צריך ניכיון צ'קים? לחץ כאן


כמה זה עולה?

החלק אותו יקבל בעל העסק מערך השיק והעמלה והריבית שיצטרך לשלם תלויים במספר משתנים, וביניהם מועד הפירעון של השיק (ככל שהמועד רחוק יותר, הסיכון שהשיק לא יכובד עולה ולכן גם הפרמיה של הגוף המנכה תהיה גבוהה יותר), מיהות הגוף המנכה (האם מדובר בבנקים, חברות פרטיות למימון או חלפני כספים) ומיהות מושך השיק (אם מדובר בגוף אמין עם דירוג אשראי חיובי, הביטחון שהשיק יכובד גבוה והעמלה והריבית יהיו נמוכות יותר).

ככלל, ניתן להבדיל בין בנקים לגופים חוץ בנקאיים ולומר שבנקים נוהגים לתת רק 50-70 אחוז מהערך הנקוב בשיק בצירוף ריבית נמוכה יחסית, בעוד שגופים חוץ בנקאיים נותנים עד 100 אחוז מהערך בצירוף ריבית גבוהה יותר. מכאן שככל שחשוב לכם לקבל את מלוא הכסף באופן מיידי, מוטב לפנות דווקא לגופים חוץ בנקאיים לצורך ניכיון שיקים. לעומת זאת, אם אתם חוששים שלא תוכלו לעמוד בתשלומי הריבית, כדאי לכם לשקול מסלול בו תקבלו חלק קטן יותר מערך השיק אך תשלמו ריבית נמוכה יותר – בין באמצעות בנק ובין באמצעות חברה פרטית.

ניכיון צ'קים מסחריים

ניכיון צ'קים – אפיק מימון פופולארי ולגיטימי

למרות שנהוג לעתים לחשוב שניכיון צ'קים הוא פעולה לא חוקית שמקובלת רק בעולם התחתון ובשוק האפור, האמת היא שמדובר דווקא בפעולה פופולארית ולגיטימית, שמתבצעת בכפוף לחוק ותחת פיקוח הדוק של משרדי הממשלה.

ניכיון צ'קים הוא אחד מהאמצעים הנפוצים של בעלי עסק לממן את פעולותיהם. הוא מאפשר להם להחזיק את הראש מעל פני המים גם אם אינם יכולים להזרים הון לעסק או לקחת הלוואה. עשרות אלפי עסקים משתמשים באמצעי זה מדי שנה, כאשר ברוב המקרים הניכיון מתבצע בבנק, אך במקרים לא מעטים גם בחברות פרטיות ואצל חלפנים.


היתרונות של ניכיון צ'קים מסחריים

מה שהופך את ניכיון השיקים לאחד מאמצעי המימון המרכזיים של בתי עסק הוא בראש ובראשונה האפשרות לקבל את התמורה מיד ומבלי לחכות למועד הפירעון של השיק. קבלת התמורה באופן מיידי עשויה לעשות את ההבדל בין עסק מצליח ומשגשג לבין עסק שלא יכול לעמוד בהתחייבויותיו ונכנס להליכי חדלות פירעון.

יתרון חשוב נוסף הוא היכולת להימנע מסיכון אשראי של הלקוח. כאשר בית העסק מבצע ניכיון של שיק שקיבל מלקוח, הסיכון עובר לגוף המנכה והוא לא צריך עוד לחשוש מפני מקרה בו הלקוח פושט רגל או לא יכול לעמוד בתשלום מכל סיבה אחרת.

לחץ כאן למידע נוסף אודות אשראי חוץ בנקאי
לחץ כאן למידע נוסף אודות הלוואות לעסקים

 

הלוואות לעסקים

הלוואה

צריך הלוואה?

יצירת קשר לקבלת הלוואה חוץ בנקאית

איך זה עובד? צפה בסרטון קצר
(שיחסוך לך הרבה כסף)


הלוואות פרטיות הסבר